YEŞİL BURSAM
Derneği

Başkanımız

Ana Menü

Bursa'da Medya Bağlantıları

bursahaber

Bursa Hakimiyet

olay

yeni dönem

Eko Haber

Meydan

Gemlik Körfez

medyaplatfoemu

Pusula

Hayat

Gündem 16

yenibursa.com

gazetebursa

Kent

gastebursa

Ekometre

haber16

ahmeteminyilmaz

meltem

lifeinbursa

Ankara'da Marka Kent Bursa Tanıntım Günleri

Yeşil Bursam Derneği bir ilke daha imza atarak, Büyükşehir Belediyesi ve Kültür A.Ş. ile işbirliği içinde ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın açılışı için davet edildiği, Ankara'da Marka Kent Bursa Tanıtım Günleri düzenleme kararı aldı. Dernek Başkanı Muharrem Karabulut, Devlet Bakanı Faruk Çelik ile Vali Şahabettin Harput ve Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile yaptıkları görüşmelerde, Bursa'nın başkent Ankara'da tanıtılması ve Bursa'nın değerlerinin anlatılması amaçlı etkinliklerin 3 Mayıs Salı günü başlayıp 6 Mayıs Cuma günü sona ereceğini söyledi.

Konuyla ilgili olarak yapılan açıklama şöyle;

Bursa'nın tanıtılması, tarihi ve kültürel değerlerinin anlatılması ve yapılan projelerin değerlendirilmesi amaçlı Yeşil Bursam Derneği olarak Ankara'da 3 Mayıs 2011 Salı günü ile 6 Mayıs 2011 Cuma günleri arasında "Marka Kent Bursa Tanıtım Günleri" ismiyle bir dizi etkinlik düzenleme kararı aldık.

Ülkemizin yönetim merkezi ve başkenti olan Ankara'da Bursa'nın şimdiye kadar yeterince tanıtılmadığı, sadece kent halkının değil, bürokratlarında Bursa konusunda pek çok bilgiye kulaktan dolma sahip olduklarını belirledik.

Bu nedenle, Büyükşehir Belediye Başkanlığımız ile ortaklaşa olarak Bursa'daki yerel yönetimler, mahalli idareler, bağlı kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının ortaklaşa katkılarıyla, Bursa'yı Başkent Ankara'da tanıtmak için sivil toplum kuruluşu olarak üzerimize düşen görevi yerine getirme arzusundayız.

Marka Kent Bursa Tanıtım Günleri düzenlenmesi için Maltape Alışveriş merkezi bünyesindeki yaklaşık 8 bin 100 metrekarelik fuar ve sergi salonlarını kiraladık. Yerel yönetimler ve sivil toplum kuruluşlarının ortak işbirliği çerçevesi içinde düzenlenecek olan bu çalışma Bursa'da bir ilk olma özelliğine sahiptir.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Yeşil Bursam Derneği ile ortaklaşa olarak gerçekleştirmeyi planladığımız, Başbakanımız sayın Recep Tayip Erdoğan'ın katılımlarıyla açılışı yapılacak olan bu etkinliklerimize desteklerinizi bekliyoruz.

Saygılarımızla...

Muharrem KARABULUT
Dernek Başkanı

 

 

 

 

3-6 Mayıs 2011 tarihleri arasında Ankara'da yapılacak olan

Marka Kent Bursa Tanıtım Günleri etkinliğinin organizasyonu

Tebessüm Ajans tarafından yürütülmektedir.

Bilgi için: info@tebessumajans.com

Tel@faks : 0.312. 4917276