YEŞİL BURSAM
Derneği

Başkanımız

Ana Menü

Bursa'da Medya Bağlantıları

bursahaber

Bursa Hakimiyet

olay

yeni dönem

Eko Haber

Meydan

Gemlik Körfez

medyaplatfoemu

Pusula

Hayat

Gündem 16

yenibursa.com

gazetebursa

Kent

gastebursa

Ekometre

haber16

ahmeteminyilmaz

meltem

lifeinbursa

Bursa'da Terör Öfkesi

Bursa'da aralarında Yeşil Bursam Derneğimizin de bulunduğu 'Hepimiz Mehmet'iz Güç Birliği' tarafından düzenlenen miting ve yürüyüş ile İsrail ve PKK lanetlendi.İsrail ve PKK, Bursa'da aralarında Türk-İş, Türkiye Kamu-Sen, ADD, Türk Ocakları, Azerbaycan Kültür Derneği ve Ülkü Ocakları, Yeşil Bursam Derneği gibi 140 sivil toplum kuruluşunca oluşturulan 'Hepimiz Mehmetiz Güç Birliği' tarafından düzenlenen yürüyüş ve basın açıklaması ile kınandı. Kent Meydanında toplanan yoğun vatandaş topluluğu, ellerinde Türk ve Filistin bayrakları ve sloganlar eşliğinde yürüyüşe geçti. Fomara'dan geçen grup, kapalı çarşıdan Atatürk Caddesine ulaştı.

Attıkları sloganlar ile terörü ve teröre destek veren başta İsrail olmak üzere ABD, AB ve PKK'ya lanet yağdıran vatandaşlar, "Kahrolsun, ABD, Kahrolsun İsrail, Kahrolsun PKK, Şehitler ölmez vatan bölünmez, Bursa uyuma şehidine sahip çık, katil ABD Ortadoğudan defol. katil İsrail Filistin'den defol." şeklinde sloganlar attı.
Dev bir Türk bayrağı ve sloganlar eşliğinde Atatürk Caddesine kadar yürüyen vatandaşlar buradan geldikleri Orhangazi Parkında basın açıklaması yaptı.
Grup adına basın açıklamasını yapan Türkiye Kamu-Sen Bursa İl Temsilcisi Selçuk Türkoğlu, İsrail mallarına karşı boykot uygulanmasını istedi. "Hepimiz Mehmet'iz Güç Birliği Platformu olarak, terörist İsrail ve katil PKK'nın hayasızca saldırılarını protesto etmek için bu miting ve basın açıklamasını yapıyoruz." diyerek konuşmasına başlayan Selçuk Türkoğlu, "Milletimizin her ferdinin bu alçak saldırılara karşı yapacağı şeyler vardır. Bir yöntem olarak 729 barkot numarası ile başlayan ürünler boykot edilmelidir. İsrail malları artık Türk halkı için haramdır." dedi.
"Hepimiz Mehmet'iz, vatana millete birer neferiz, bitirmez bizi ne kara ne deniz, birimiz gider, binimiz geliriz." dörtlüğünü okuyan Türkoğlu, sözlerini; "Hepimiz Mehmetiz Güç Birliği Platformu ve Bursalılar olarak haykırıyoruz, ya bu kanı durdurun yada millet durduracak. Yaşasın zalimler için cehennem, yaşasın zalimler için cehennem, yaşasın zalimler için cehennem." şeklinde tamamladı.

Şehit olan askerler ve vatandaşlar için bir dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı'nın okunması ile miting tamamlandı. Terör konusunda bölücülere karşı yapılan mücadelede başarılı olunması için dualar edildi.