YEŞİL BURSAM
Derneği

Başkanımız

Ana Menü

Bursa'da Medya Bağlantıları

bursahaber

Bursa Hakimiyet

olay

yeni dönem

Eko Haber

Meydan

Gemlik Körfez

medyaplatfoemu

Pusula

Hayat

Gündem 16

yenibursa.com

gazetebursa

Kent

gastebursa

Ekometre

haber16

ahmeteminyilmaz

meltem

lifeinbursa

HAK ELÇİLERİ GÖREV BAŞINDA

 

Yeşil Bursam Derneği tarafından hazırlanan ve Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen Hak Elçileri isimli projemiz geniş katılımla başlatıldı.

Gençler arasında birlik ve beraberlik sağlanması, gençlerin suç işlemesinin önüne geçilmesi, suç işleyen gençlerin topluma kazandırılması ve cezaevlerindeki gençleri rtehabilite edilmesini amaç edinen Hak Elçileri projesi yaşam boyu eğitim imkanı sunuyor.

Porje çalışmaları öncesinde Yeşil Bursam Derneği toplantıları yapılarak üyelerimiz bilgilendirildi.

Türkiyenin yedi ayrı çorafi bölgesindeki temsilcilerimiz ve eğitmenlerin eğitilmeleri çalışmaları Bursa'da yapıldı. Bursa Merkezli olarak Gaziantep, Ağrı, Kahramanmaraş, Artvin, Antalya, Bilecik, Ankara ve Edirne'de gençler arasında suç unsurlarının önlenmesi ve başta uyuşturucu kullanımı olmak üzere, her türlü suçun önüne geçilip toplumsal huzura katkı sağlanması amaç edinilen projemiz çalışmaları sürüyor.

Gaziantep'de yapılan bölge toplantısında, bölgenin eğitici gençleri ve gönüllüler katıldı. Gaziantep. Kahramanmaraş. Kilis. Mardin, Şanlıurfa, Batman, Adıyaman, Diyarbakır, Kars, Iğdır, Ardağan, Malatya illerinden gelen eğitmenlere 3 güç boyunca Hak Elçileri Projemiz anlatlıp, illerinde yapacakları çalışmalar anlatıldı.

Dernek Başkanı Muharrem Karabulut, ülkemizde huzurlu toplum ve mutlu gençlik yaratılması amaçlı başlattıkları Hak Elçileri projesinde gençlere sadece suç ve suçların önlenmesi değil, hak arama ve gençlerin geleceğe yönelik ülke yönetimi hakkında düşüncelerinin de tartışıldığını söyledi.

Hak Eilçileri porjesine Bursa Büyükşehir Belediyesi, Artvin Belediyesi, Ankara Yenimahalle Belediyesi ile Bursa Yıldırım Belediyesi ve Uludağ Üniversitesi destek oluyor.