YEŞİL BURSAM
Derneği

Başkanımız

Ana Menü

Bursa'da Medya Bağlantıları

bursahaber

Bursa Hakimiyet

olay

yeni dönem

Eko Haber

Meydan

Gemlik Körfez

medyaplatfoemu

Pusula

Hayat

Gündem 16

yenibursa.com

gazetebursa

Kent

gastebursa

Ekometre

haber16

ahmeteminyilmaz

meltem

lifeinbursa

Turizme Yeşil Bursam Desteği

TÜRSAB Güney Marmara Bölgesel Yürütme Kurulu Bursa'nın doğal ve kültürel zenginliklerinin tanıtılması amaçlı İnegöl Oylat'a gezi düzenledi. Bursa Belediyeler Birliği'nin de destek verdiği bu gezide yer alan Yeşil Bursam Derneği başkanı Muharrem Karabulut, Bursa turizminin geliştirilmesi için turizm master planı yapılması gerektiğini söyledi.Ülkemizin sayılı kültür ve tarih başkenti olan Bursa doğal güzellikleriyle de göz kamaştırıyor.


Bursa turizminin geliştirilmesi için canla başla çalışan TÜRSAB Güney Marmara Bölgesel Yürütme Kurulu üyeleri, İnegöl ilçesinin Oylat Kaplıcaları, Oylat Mağarası ve Tahtaköprü Beldesi'ne info gezisi düzenledi. Başkan Mehmet Akkuş, Bursa'nın pek çok doğal ve kültürel zenginlikleri olduğunu, fakat Bursa halkının bile bu zenginliklerden faydalanamadığını söyledi. Turizmci olarak ülkemize turist getirmek ve Bursa'nın turizm gelirinden elde ettiği payın artırılmasına yönelik çalışmalar yapmak için bu tür gezileri düzenlediklerini anlatan Akkuş, "Bursa'nın turizm gelirinden hak ettiği payı alabilmesi için el ele vermemiz gerekiyor" diye konuştu.
Bursa Belediyeler Birliği'nin de destek verdiği tanıtım gezisine Yeşil Bursam Derneği başkanı Muharrem Karabulut katıldı. Bursa'nın pek çok doğal değerlerinin bilinmediğini anlatan başkan Karabulut, "Bursa tarih şehri. Kültür şehri. Üç ayrı devlete başkentlik etmiş, imparatorlar kenti. Fakat bizler bu zenginliklerimi turizme kazandıramamışız" diye konuştu.
Karabulut, Bursa'nın marka kent ve turizm kenti olması için zaman geçirilmeden turizm master planı yapılması gerektiğine dikkatleri çekti. 

Tahtaköprü Bld.Bşk. Eşref YİĞİT Türsab Heyetine yöresel yemeklerle ağırladı. 

Dernek Başkanımız Muharrem KARABULUT Oylat Mağarası'nda

Türsab Başkanı Mehmet AKKUŞ ve Yeşil Bursam Derneği Başkanı Muharrem KARABULUT Oylat Mağarası'nın turizime kazandırılmasını istediler.