YEŞİL BURSAM
Derneği

Başkanımız

Ana Menü

Bursa'da Medya Bağlantıları

bursahaber

Bursa Hakimiyet

olay

yeni dönem

Eko Haber

Meydan

Gemlik Körfez

medyaplatfoemu

Pusula

Hayat

Gündem 16

yenibursa.com

gazetebursa

Kent

gastebursa

Ekometre

haber16

ahmeteminyilmaz

meltem

lifeinbursa

YEŞİL BURSA SAÇ SHOW

Türkiye Berberler ve Kuaförler Federasyonu, C.M.C (Dünya Kuaförler Konfederasyonu) - C.A.T Türkiye işbirliğiyle Bursa'da gerçekleştirilen Uluslararası Yeşil Bursa Saç Festivali, Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde başladı. İki gün sürecek festivalin ilk gününde, Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi dünyanın ve ülkemizin ünlü kuaförlerinin şovları ve yarışmalarla birbirinden renkli etkinliklere sahne oldu. Festivalde özellikle saçtan yapılan 60 kiloluk elbise büyük ilgi gördü.

 

Festivalde açılış konuşmalarını,Bursa Kuaförler Odası Başkanı İlker Hüseyin Tan, Bursa Berber Kuaförleri Odası Başkanı Mustafa Ocak, CMC CAT Türkiye Başkanı Ramazan Yılmaz, Türkiye Berberler ve Kuaförler Federasyonu 2. Başkanı Oktay Erkal, Türkiye Berberler ve Kuaförler Federasyonu Başkanı  Bayram Karakaş, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Abdullah Karadağ yaptı. Festivale CMC CAT Başkanı Antonioo Blancio Bernat da katıldı.

 

Festivalde ayrıca Osmangazi Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, Uludağ Üniversitesi, Osmangazi Meslek Eğitim Merkezi ve meslek odalarının işbirliğiyle hazırlanan "1502 Kalite Projesi" kapsamında,  kalite ve meslek etiğine uygun çalıştığı tespit edilen işyerlerine belgeleri Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar tarafından verildi.

Büyükşehir Belediyesine katkılarından dolayı Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Abdullah Karadağ' a ise plaketini Türkiye Berberler ve Kuaförler Federasyonu Başkanı  Bayram Karakaş sundu.

Uluslararası Yeşil Bursa Saç Festivali Bursalılarla buluştu

Uluslararası Yeşil Bursa Saç Festivali, Türkiye Berberler ve Kuaförler Federasyonu, C.M.C (Dünya Kuaförler Konfederasyonu) - C.A.T Türkiye ve Burkon Turizm ve Kongre işbirliğiyle, Büyükşehir Belediyesi'nin destekleriyle 12 - 13 Ekim 2011 tarihleri arasında Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlendi. Türkiye Berberler ve Kuaförler Federasyonu Başkanı  Bayram Karakaş, Türkiye'de bir ilk olan festivale dünyanın çeşitli ülkelerinden ünlü kuaförlerin katıldığını belirtti. Karakaş, "Görselliğin ve yarışmaların ön planda olacağı festivalde 400 yarışmacı yer alıyor. Her gün bin 500 katılımcı bekliyoruz. Gelin saçı, gece topuzu, kategorisinde yarışmalar, yüksek fantezi dalında uluslararası şovlar düzenlenirken, ünlü kuaförler modayı yansıtan saçlar yapacaklar" dedi.

CMC CAT Türkiye Başkanı Ramazan Yılmaz ise Yeşil Bursa Saç Festivali'nin en önemli amaçlarından birisinin bilgi, birikim ve becerinin kuaförler ve güzellik uzmanları arasında paylaşılması olacağının altını çizdi.