YEŞİL BURSAM
Derneği

Başkanımız

Ana Menü

Bursa'da Medya Bağlantıları

bursahaber

Bursa Hakimiyet

olay

yeni dönem

Eko Haber

Meydan

Gemlik Körfez

medyaplatfoemu

Pusula

Hayat

Gündem 16

yenibursa.com

gazetebursa

Kent

gastebursa

Ekometre

haber16

ahmeteminyilmaz

meltem

lifeinbursa

Yeşil Bursam Avrupa'da

Yeşil Bursam Derneği ile Uluslar arası Bursa Kadın Derneği tarafından ortaklaşa düzenlenen ve Bursa valiliği ile Büyükşehir Belediyesi tarafından desteklenen Bursa-Avrupa çalışma gezisi 5-11 Şubat tarihleri arasında yapılacak. Dernek Başkanımız Muharrem Karabulut, Bursa'nın tanıtımı, kentsel sorunlarının çözümü noktasında yaptıkları çalışmalarla, halkın takdirini ve güvenini kazandıklarını belirterek, Bursa'nın Avrupa ülkelerinde de tanıtılması amaçlı olarak yurt dışında Yunanistan, Makedonya ve Kosova'da çalışmalar başlattıklarını açıkladı.

Başbakanlık iletişim merkezi ve Devlet Bakanlığı'nın teşvikleriyle Bursa'nın marka kent ve dünya kenti olması yolundaki çalışmalarına sivil toplum olarak üzerlerine düşen görevi yerine getirmeye hazır olduklarını anlatan Karabulut şunları söyledi:

"Bursa 1991 yılında Avrupa Birliği ülkeleri tarafından Avrupa Şehri unvanıyla onurlandırılmıştır.

Yıllardır kapısında nöbet tuttuğumuz Avrupa Birliği'ne Bursa olarak 20 yıl önce girdik.

Günümüz iletişim dünyasında, insanlar arasındaki ilişkiler, ülkeler arasındaki ilişkiler, şehirler arasındaki ilişkiler ve şehirlerdeki sivil toplum kuruluşları arasındaki ilişkiler büyük önem taşımaktadır.

Yeşil Bursam Derneği olarak bizler de Bursa'nın Avrupa ülkelerine tanıtılması amaçlı Yunanistan, Makedonya ve Kosova'ya çalışma gezisi düzenledik. Bu ülkelerdeki sivil toplum kuruluşlarıyla görüştük. Karşılıklı olarak dostluk, barış ve kardeşlik anlaşmalarına imza koyacağız. Yapacağımız protokollerimizde mahalli idarelerinden de büyük destek görüyoruz. Sayın valimiz Şahabettin Harput'u temsilen Avrupa Birliği'nden sorumlu vali yardımcımız Ahmet Hamdi Usta, Büyükşehir Belediyemizin üst düzey yöneticileri ve Bursa Dernekler İl Müdürü Osman Dikmen de bizimle birlikte bu çalışmalarımıza katılacaklar.

Yeşil Bursam Derneği ile Uluslararası Bursa Kadın Dayanışma Derneği olarak Türkiye'de ilk kez Avrupa ülkelerindeki sivil toplum kuruluşlarıyla böyle bir çalışmaya imza atmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bizim, başlattığımız bu çalışmalarımız, yerelde Bursa valiliği ve Büyükşehir Belediye Başkanlığımızın Avrupa Birliği çalışmalarında değerlendirilecektir. Ortak protokollerimiz ise Devlet Bakanlığımız ve Başbakanlık İletişim Merkezi'nin Avrupa Birliği çalışmalarında, Bursalı sivil toplum kuruluşlarının başarısı olarak yer alacaktır.

Bu çalışmamızda bizlere destek olan Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe, valimiz Şahabettin Harput, Devlet Bakanlarımız Faruk Çelik ile Selma Aliye Kavaf ve başbakan yardımcımız Bülent Arınç'a Bursa halkı adına ve derneğimiz adına sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz."