YEŞİL BURSAM
Derneği

Başkanımız

Ana Menü

Bursa'da Medya Bağlantıları

bursahaber

Bursa Hakimiyet

olay

yeni dönem

Eko Haber

Meydan

Gemlik Körfez

medyaplatfoemu

Pusula

Hayat

Gündem 16

yenibursa.com

gazetebursa

Kent

gastebursa

Ekometre

haber16

ahmeteminyilmaz

meltem

lifeinbursa

Yeşil Bursam Derneği'nden Bursaspor'a kutlama

Hak ettik, kazandık!
Yeşil Bursam Derneği Başkanı Muharrem Karabulut, ligin son haftasında Beşiktaş'ı 2-1 yenerek şampiyon olan Bursaspor'un Bursa'ya büyük bir mutluluk yaşattığını söyleyerek, bu gururun bütün Bursa'ya ait olduğunu açıkladı.Zorlu mücadelelerden sonra 2009-2010 futbol sezonunda en başarılı takımın Bursaspor olduğunu ve rakiplerini geride bırakarak mutlu sona ulaştığını, şampiyonluğu adeta söke söke aldığını hatırlatan Muharrem Karabulut şunları söyledi.

"Sezon başında parası pulu olmayan. Mali güçlük çeken. Transfer bile yapmakta güçlük çeken bir Bursaspor inanılması güç bir mucizeyi başardı. Şampiyon oldu. Bu başarıda en büyük pay sahibi şüphesiz ki Bursasporlu futbolcularımızdır. Ancak, takım çalıştırıcımız Ertuğrul Sağlam'ın hakkını da vermek gerekir. Bursaspor başkanı İbrahim Yazıcı ve yönetim kurulunun hakkını vermek gerekir. Bursaspor için mesaisini bırakıp, mali yardım toplamaya çaba gösteren Devlet Bakanımız sayın Faruk Çelik'in hakkını, valimiz sayın Şahabettin Harput'un hakkını, Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Recep Altepe'nin hakkını vermek gerekir. Bursa halkımızın desteklerini unutmamak gerekir. Teksas'da bu takım için destek veren taraftarlarımızı unutmamak gerekir. "

Bursa'nın ve Bursaspor'un şampiyonluk elde etmesiyle Türk sporunda büyük bir devrime imza attığını belirten Karabulut, bundan böyle Avrupa sahalarında top koşturacak olmamızdan da büyük gurur duyduklarını söyledi.

Karabulut, Türk Spor tarihine isimlerini altın harflerle yazdırmayı başaran Bursasporlu futbolcuları Bursalılar adına bir kez daha kutlarken, gelecek dönemlerde de Bursaspor'un sürekli olarak şampiyonluk hedefiyle oynamasını istedi.