YEŞİL BURSAM
Derneği

Başkanımız

Ana Menü

Bursa'da Medya Bağlantıları

bursahaber

Bursa Hakimiyet

olay

yeni dönem

Eko Haber

Meydan

Gemlik Körfez

medyaplatfoemu

Pusula

Hayat

Gündem 16

yenibursa.com

gazetebursa

Kent

gastebursa

Ekometre

haber16

ahmeteminyilmaz

meltem

lifeinbursa

Yeşil Bursam Derneği'ne Avrupa Kültür Ödülü

Avrupa Birliği Bakanlığı Ulusal Ajans'ın destekleri ve Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası ile Anadolu Aslanları İşadamları Derneği'nin katkılarıyla "Avrupa'da Genç Girişimciler" isimli gençlik projesini uygulayan Yeşil Bursam Derneği, kültür ödülü kazandı.

Proje uygulaması sırasında Bulgaristan'ın Veliko Turnova kentinde "Yeşil Bursam Sergisi" açan, Bursa'nın tarihi, kültürel ve sosyal mirasını, Avrupa'da tanıtan Yeşil Bursam Derneği 2014 yılı Avrupa Kültür Ödülüne layık görüldü.

Avrupa'da Genç Girişimciler Projesi'nin Bursa'daki uygulamaları sırasında Bulgaristan heyeti ile tanıştıklarını, daha sonra Bulgaristan'a giderek proje tanıtımı yaptıklarını belirten Dernek Başkanı Muharrem Karabulut; "Bursa ile Bulgaristan arasında yeni bir başlangıç noktası oldu, Avrupa'da Genç Girişimciler isimli projemiz. Avrupa Birliği Bakanlığı Ulusal Ajans destekleriyle gerçekleştirdiğimiz bu projemiz kapsamındaki faaliyetlerimizle, Osmanlı Hükümdarlığı'nın başkenti olan Bursa ile Bulgaristan Krallığının ilk başkenti olan Veliko Turnova arasında kültürel işbirliğimiz başladı. Bu işbirliğimiz sayesinde iki kentin yöneticileri 130 yıl aradan sonra yeniden buluştu. Bursa ile Veliko Turnova arasında kardeş şehir bağları kuruldu" dedi.